Jmenovky na oblečení pro děti: hravě, lehce a stylově

Jmenovky na oblečení pro děti: hravě, lehce a stylově

V životě rodiče (nejen) se dříve nebo později objeví situace, ve který dobré značení oblečení patřící dětem může ušetřit zbytečné komplikace a naopak mnohé věci ulehčí. Člověk by ani nevěřil, co vše může zachránit obyčejné razítko na textil.

Zajímá vás, proč je dobré dětské věci dobře označit a jaké jsou vaše možnosti? Shrnuli jsme pro vás základní důvody a přinášíme vám přehled způsobů značení – od razítek přes fixy až po nalepovací jmenovky na oblečení.

Dobré označení dětského oblečení vám ušetří mnoho nervů. A peněz 

Ve chvíli, kdy se dítě dostane do většího kolektivu dětí, je potřeba, aby se jeho oblečení dalo lehce odlišit od oblečení ostatních dětí. Ptáte se proč?

  • V první radě protože se nedá spolehnout na to, že dítě bude stoprocentně vědět, co je jeho. Jste si jisti, že vaše dítě své oblečení pozná i bez nálepky na oblečení pro děti? Že přece pozná s jistotou oblečení celé rodiny? Možná ano, ale může mít problém tuto informaci odkomunikovat v novém prostředí.
  • V další řadě šatník vašeho dítěte může obsahovat také kousky, které najdete také v garderobě ostatních dětí. Dvě nebo tři stejné bundičky či boty v jedné třídě? Zeptejte se učitelek z mateřské školky. Zcela běžná záležitost. Také v tomto případě vám velmi pomůže funkční označení oblečení.
  • A na závěr. Otečkování. Případy, ve kterých přijde otec domů ze školky či z družiny s úplně jiným oblečením, které vašemu dítěti nepatří nejsou až tak ojedinělé. Dobré označení oblečení pomůže nejen vám, vašemu dítěti, učiteli, ale také ostatním rodičům.

Vyvarujete se zbytečným ztrátám oblečení, jeho věčnému hledání v šatně školky a nepotřebným záměnám. Zabírá to čas a přidává úkoly. Označujte. Jde to lehce, hravě a stylově.

Toto jsou vaše možnosti: ktorou si vyberiete vy?

  • Razítka na oblečení

Razítko na oblečení – textil – jedná se o velmi jednoduchý, rychlý a poměrně trvalý způsob označení. Většinou se nechávají vyrábět přímo na míru – s požadovaným jménem a značkou. Výhody razítka jednoznačně spočívají v jednoduchosti používání – označit textil razítkem zvládnete za pár sekund. Když k tomu přijde, může si ho s vaši spoluprací označit také dítě samo. Samozřejmě razítko postupem času na oblečení vybledne, ale zpravidla vydrží až okolo 50 vyprání. Následně se dá razítko znovu oživit jednoduchým otlačením. Pokud vám dojde inkoust, můžete si pořídit náhradní inkoust do razítka ve třech barvách (modrý, červený a černý).

  • Nálepky na oblečení

Další z možností jsou nalepovací jmenovky na oblečení. Výhodné na nich je to, že je v případě potřeby lehce odlepíte. Tato vlastnost je zároveň ale jejich nevýhodnou, mohou se lehce odlepit a ztratit. Každopádně jejich výrobci většinou uvádějí, že nálepky jsou voděodolné a vydrží také sušení v pračce. Je však jasné, že počet praní a sušení bez následků na nálepce je omezený.

  • Fixy na oblečení

Můžete využít také fixy vhodné na textil. jednoduše na textil napíšete požadované jméno či nakreslíte značku. Každopádně tento způsob není až tak rychlý, přece jen otlačit razítko či nalepit nálepku trvá o mnoho kratší čas, než napsat ručně celé jméno a nakreslit značku. Samozřejmě při jednou či dvou kusech oblečení je to jedno, ale při označování celého šatníku už tento čas navíc pocítíte.

  • Textilní nažehlovačky alebo našívačky

Nejtradičnější způsob označování oblečení byl našít kousek textilu s vyšitým jménem na oblečení. Je to sice časově náročně a na druhé straně oblečení je vidět šev od nitě, ale zaručení vydrží. Nažehlovačka funguje na obdobném principu a s tím rozdílem, že není potřeba ji na oblečení našít, stačí přežehlit a měla by držet.

Jakýkoliv způsob označení oblečení si vyberete, vždy je potřebné udržovat značku v dobrém stavu a pravidelně ji kontrolovat. Praktické je vybrat jmenovku, která je specifická právě pro vaše dítě a pravděpodobně se nevyskytne v kolektivu dětí vícekrát. Nejvíc se osvědčilo použít křestní jméno s iniciálem příjmení. Vždy je ale dobré se ujistit, zda není v kolektivu více děti, které by měly stejné křestní jméno i první písmeno příjmení.