Jak zabezpečit okna a dveře

Jak zabezpečit okna a dveře

Při zabezpečování domova nezapomeňte na bezpečnostní dveře. Jsou účinné proti zlodějům a poslouží také jako protipožární dveře. Řada výrobků, označovaných pojmem bezpečnostní, ve skutečnosti moc kvalitní není. Při jejich koupi se zaměřte na několik nejdůležitějších parametrů, abyste neprohloupili. Podezřele levným výrobkům se vyhněte, počítejte s investicí nad 20 000 Kč.

Konstrukce z oceli

Základem pořádných bezpečnostních dveří je ocelová konstrukce, která nepodléhá změnám vlivem vlhkosti a výkyvů teplot. Na tu se pak natavují konstrukce ve dřevěném dekoru, aby vstup do bytu nevypadal jako trezor. Není problém vybrat si dekor zapadající do stylu domu, je to ta poslední starost.

Bezpečnostní dveře NEXT SD102 s efektním prosklením, dřevěným obložením zárubní a nerez prahem. Zdroj: Next.cz
Bezpečnostní dveře NEXT SD102 s efektním prosklením, dřevěným obložením zárubní a nerez prahem. Zdroj: Next.cz

Bezpečnostní prvky dveří

Kromě materiálu věnujte pozornost i dalším bezpečnostním prvkům. K těm patří kování, zámek a čepy. Ocelové čepy se při zamykání zasunují do zárubní, najdeme je na bocích a horní straně dveří. Kování a zámek se kupují zároveň se dveřmi a také jich je široký výběr.

Třídy bezpečnostních dveří

Dveře se řadí do 6 tříd podle kombinace bezpečnostních prvků. Ke kvalitním dveřím byste měli obdržet certifikát se zařazením. 1. třída nemá zabezpečení téměř žádné, pro byty se doporučuje třída 3 nebo 4. Vyšší kategorie už náleží speciálním objektům vyžadujícím vysoké zabezpečení.

Nové zárubně

Investujete do nových dveří? Pak zainvestujte i do zárubní, i když samozřejmě zasadit dveře lze i do těch stávajících. Jen s pořádnými zárubněmi budou dveře plnit svou funkci na 100 %. Navíc je potřeba vzít v úvahu vysokou hmotnost dveří.

Ochranná folie SC4 Tato čirá ochranná folie na okna slouží k ochraně ploch, kde hrozí rozbití skla a následné poranění, zejména dětí. Zdroj: Next.cz
Ochranná folie SC4
Tato čirá ochranná folie na okna slouží k ochraně ploch, kde hrozí rozbití skla a následné poranění, zejména dětí. Zdroj: Next.cz

A co fólie na skla?

Dodavatele si prověřte a zaměřte se i na zámečnickou pohotovost. Firma next.cz vyrábí nejen dveře, ale poskytuje i kvalitní servis. Další ze služeb jsou speciální fólie na skloBezpečnostní fólie ochrání okna i dveře se skleněnými prvky, jsou dalším krokem zabezpečení objektu a jejich popularita roste. Pokud nezabezpečíme okna, může se jim pachatel dostat dovnitř, i když máme kdovíjak bezpečné dveře. Myslete proto prakticky!