Jak vybrat ten správný kočárek?

Jak vybrat ten správný kočárek?

Čekáte-li miminko, musíte se na něj řádně připravit. Je nutné mu nachystat pokojíček, koupit postýlku, kosmetiku, plenky, oblečení, hračky a mnoho dalšího. Největší položku bude pravděpodobně i u vás tvořit kočárek. Máme pro vás přehled všech nejdůležitějších věcí, na které se při jeho výběru zaměřit. Jedině tak budete mít jistotu, že koupíte kočárek, který bude po všech stránkách vyhovovat vám i miminku.

Tip redakce: dětská kosmetika patří k velmi důležité výbavě pro zdravou pokožku vašeho dítěte

Na velikosti kočárku záleží!

Nejdříve je třeba vybrat typ kočárku, který vlastně udává velikost korby. Zárukou většího komfortu pro malá miminka jsou modely s hlubokou korbou. Oblíbené jsou kočárky Patron, například hluboký kočárek Patron Delfy 2016 má korbu hlubokou 20 cm a dlouhou 82 cm, což nabízí pohodlí dětem do zhruba 1 roku věku. Menší korby mají zpravidla trojkombinace. Jejich výhodou je, že kupujete nejen kočárek, ale také autosedačku a sportovní sedačku.

Jaká zvolit kolečka?

Nafukovací kolečka větších rozměrů, jaká mají například kočárky Firkon, jsou ideální volbou, když budete s kočárkem „brázdit“ náročnější terén. Je lepší volit kolečka se systémem odpružení, který minimalizuje otřesy. Menší plastová kolečka jsou vhodná pro jízdu po zpevněném povrchu, jsou lepší do města i z toho důvodu, že se s kočárkem lépe manipuluje.

_files_variant_variant_13160813.jpg_280_280

_files_variant_variant_13160831.jpg_280_280

Myslete i na doplňky

Aby dobře sloužil vám i vašemu děťátku, musí mít funkční doplňky. Určitě by neměl chybět úložný prostor pod korbou. Oceníte také kabelu, do které si budete dávat osobní věci, moskytiéru či pláštěnku. Zaměřte se na to, jestli doplňky jsou či nejsou v základní ceně kočárku. Například kočárek Camarelo Sevilla special collection koupíte s kabelou, moskytiérou a pláštěnkou.

Internetové ceny bývají výhodnější

Je určitě dobré si nejdříve zajít do kamenného obchodu a kočárky si „osahat“. Co se týče výhodnějšího nákupu, je lepší se poohlédnout v internetovém prostředí. E-shopy mají ceny v některých případech nižší i o tisíce korun. Dokazuje to nabídka na AAAkočárky.cz.