Jak vybrat správnou šatní skříň?

Jak vybrat správnou šatní skříň?

Šatní skříně jsou pro ženy obzvlášť důležitým kouskem nábytku. Jistě víte, že způsob skladování oblečení má vliv na jeho životnost. A právě proto by také ve vaší ložnici měla stát dostatečně velká skříň pěkná na pohled a z kvalitního materiálu.

Design řeší většina lidí jako prvořadý úkol. Samozřejmě je důležité, abyste ze své nové šatní skříně byli nadšení na první pohled. Také by měla ladit s ostatním nábytkem v místnosti. Bílá šatní skříň bude vhodná do minimalisticky zařízeného interiéru a menší místnosti, již prosvětlí. Naopak tmavší dekory si můžete dovolit ve větších místnostech. Pravidlo to ale není, nejlepší bude vybrat prostě takovou, která se vám zalíbí.

Nezapomeňte nakouknout dovnitř

Stejně důležité jako venkovní design je také vnitřní uspořádání. Většinou ve skříních najdete police, ovšem co byste měli ještě hledat, je tyč na zavěšení ramínek. Sukně, šaty, kabáty, košile a další oblečení je prostě lepší pověsit. Nebudete je muset žehlit pokaždé, když se rozhodnete, že si je vezmete na sebe.

Dále můžete hledat zásuvky, kalhotovníky, kravatovníky či drátěný program. Ty už jsou ale méně obvyklé a snadno je nahradíte různými vlastními organizéry. Hezké krabičky pořídíte v mnohých obchodech s dekoracemi a doplňky do domácnosti.

real3-800x650

Sledujte materiál

Šatní skříně se často vyrábí z lamina. Určitě je dobrou volbou, jelikož má tvrdý povrch, je otěruvzdorné, odolné proti krátkodobé vlhkosti a snadno se udržuje. Co by vás mohlo ještě zajímat, jsou úpravy hran proti ťuknutí, poškrábání apod. Zvážit byste měli i materiál madel. Hliníková nebo kovová jsou odolnější a na rozdíl od plastových neprasknou.

Pamatujte na současné trendy

Velmi oblíbené jsou v posledních letech praktické posuvné dveře. Šatní skříň s posuvnými dveřmi vám ušetří hodně místa, nebudete muset počítat s prostorem na otevírání dveří. Menší nevýhodou může být, že ji nikdy neotevřete celou, dveře jen přesouváte ze strany na stranu. Tohle však většina lidí nepovažuje za problém.

Dál už nelze doporučit než prozkoumat nabídku. Vydejte se do obchodu, nebo si sedněte v klidu do křesla, zamiřte na Dona-shop.cz a kochejte se tím, co všechno je v současné době k dispozici.