Vykouzlete si v ložnici podmínky pro zdravý spánek

Vykouzlete si v ložnici podmínky pro zdravý spánek

Jak na to, abyste se každé ráno probouzeli vyspaní do růžova? Kvalitním spánkem, při němž si odpočine vaše mysl i tělo, budete odměněni pouze tehdy, když si pro něj vytvoříte vhodné podmínky. Prvním krokem je pohodlná postel a veškeré lůžkoviny.

Rozvrzaným pružinovým matracím dávno odzvonilo

Jakmile se rozhodnete koupit novou matraci, zjistíte, že nabídka se v posledních letech přímo neuvěřitelně rozrostla. Horkým hitem jsou anatomické sendvičové matrace, které se skládají z několika vrstev z různých materiálů. Když si pořídíte sendvičovou matraci, získáte vlastně dvě lůžka v jednom, protože každá strana bude jinak měkká. Velmi komfortní a současně zdraví prospěšné jsou matrace z líné pěny, jinak zvané také paměťová. Dokáží se přizpůsobit vašemu tělu, a poskytnou vám tak maximální pohodlí. I dnešní pružinové matrace jsou však velice příjemné a vyrábí se v ortopedické verzi. Popularitě se těší i měkké latexové matrace s hypoalergenním složením, případně přírodní matrace, které využívají zajímavých materiálů jako vlákna z kokosových ořechů, mořské trávy, sisálu nebo koňských žíní.

K pohodlné matraci kvalitní rošt a lůžkoviny

Vhodně zvolený rošt dokáže s matrací udělat pravé divy, nepohodlný kousek nám naopak zaručeně zkazí noc. Kvalitní postelové rošty z dřevěných lamel jsou snadno sehnatelné a cenově dostupné, takže na nich nemusíte šetřit. Klasikou je pevný rošt s polohovatelnými lamelami – čím více jich obsahuje, tím lépe se na něm vyspíte. Zajímavou alternativou jsou rošty polohovací, které vám umožní jak měnit tuhost různých zón, tak výšku jedné či druhé strany postele, případně usnadní přístup do úložného prostoru. Nezapomeňte také na vhodný polštář. Pokud vás trápí bolesti krční páteře nebo hlavy, vaším přítelem se stane anatomický polštář se speciální přizpůsobivou výplní.

Vyspěte se jako na zámku za lidovou cenu

Úskalím kvalitních věcí často bývá vysoká cena, v případě matrací to ovšem rozhodně nemusí být pravidlem. Specializovaný e-shop MP Zdravý spánek připravil pro všechny, kdo chtějí udělat něco pro své zdraví, výhodnou nabídku „matrace 1+1 zdarma“, v jejímž rámci můžete získat ke každé zakoupené matraci další zdarma. Pokud se chystáte zaopatřit celou rodinu, je tato možnost ideální. Obchod umožňuje i nechat si vyrobit matrace na míru, což jistě ocení všichni lidé s postelí atypických rozměrů.