Jak se vyhnout exekucím a dluhům?

Jak se vyhnout exekucím a dluhům?

Člověk se může velmi rychle dostat do svízelné situace – přijde o práci, zradí vás zdraví, nebo vás přítelkyně vyhodí z bytu, nebo dle Murphyho zákonu dokonce i vše najednou. Mnohému se dá předejít finanční opatrností nebo pojištěním, nicméně v následujícím článku se budeme věnovat situaci, do které se už člověk dostal.

Problémy s půjčkami nebo financemi obecně se musí řešit okamžitě. V žádném případě se nevyplácí hrát mrtvého brouka. Poskytovatelé půjček se sice dlouho neozvali, nicméně to neznamená, že na dluh zapomněli – ba naopak, udělají skoro vše možné, aby svých peněz dostáli.

Zkuste své závazky refinancovat

Jedním z řešení může být refinancování, ale i na to i je třeba dávat pozor. V podstatě to znamená, že dlužník si na splacení svých dluhů vezme další půjčku. Zároveň se ale jedná o dvousečnou zbraň, jelikož dlužník si půjčuje a půjčuje, za stále méně výhodnějších podmínek, až mu půjčky přerostou přes hlavu, nikdo mu už nepůjčí a věřitelé se začnou domáhat svých práv.

Při refinancování platí jednoduchá pravidla – půjčte si jen v případě, že vaše situace je vážná, nikoli zoufalá. Aby se ale vaše situace naopak nezhoršila, musíte si vypůjčit za výhodnějších podmínek, než máte dosud. K tomu si stačí vybrat správný typ půjčky, např. splátkový prodej bývá zpravidla dražší než hotovostní spotřebitelský úvěr. Nejvýhodnější ze všech je hypotéka, tu ale musíte jistit svou nebo i cizí nemovitostí.

Pokud musíte splatit část dluhu a do výplaty zbývá pár dní, jako krátkodobou půjčku můžete zvážit tzv. SMS půjčky. Nejsou zde žádná přísná omezení, co se udělování půjček týče a všechno se řeší rychle. Žádost o půjčku vám tak schválí během několika hodin a peníze na účte uvidíte už během dvou dnů. Půjčit si zde můžete od 8 až do 20 tisíc. Splacení je benevolentní, pokud si myslíte, že svůj závazek nedokážete splatit včas, pomocí SMS můžete termín splatnosti prodloužit.

Nezapomínejte ovšem, že se jedná o rychlé půjčky před výplatou, v žádném případě by na nich člověk neměl být závislý.