Co zahrnuje pedikúra – běžný postup profesionála

Co zahrnuje pedikúra - běžný postup profesionála

Co si představit pod pojmem pedikúra

Pedikúra je název pro péči o nohy, která zahrnuje speciální péči o nohy v podobě koupelí, masáží, masek a upravování, stříhání, případně lakování nehtů. Pedikúra zahrnuje také depilaci nohou.

1.-Co-si-představit-pod-pojmem-pedikúra
Nejde však pouze o estetický vzhled, jak by se mohlo na první pohled zdát. Hledisko zdravotní je také nemálo důležité. Pedikérka nohy svým způsobem léčí, zabraňuje nejrůznějším kožním problémům, jako jsou mozoly, zarůstající nehty a s tím spojené infekce.

2.-Co-očekávat-od-pedikúry

Co očekávat od pedikúry

Pedikúra začíná namočením nohou ve vodě, do níž jsou přidány vonné oleje, mořská sůl či léčivé bylinky sloužící k zvláčnění. Po několika minutách začne pedikérka odstraňovat ztvrdlou kůži z nohou pomocí speciální žiletky nebo skalpelu. Poté ostříhá a zapiluje nehty do požadovaného tvaru. Celý proces trvá od 40 do 60 minut a měl by být zakončen nanesením krému, který změkčí a hydratuje pokožku chodidel. Pokud trpíte na kuří oka, pro kvalifikovanou pedikérku by ani toto nemělo být problémem a měla by vám jej za pomoci speciálního nástroje bez problémů odstranit.

3.-Doplňkové-pedikérské-služby

Doplňkové pedikérské služby

Na vyžádání lze provést také léčebnou či relaxační masáž, která se provádí aromatickými vonnými oleji nebo krémy.
Mnoho salónů nabízí speciální masáže (např. reflexní), zábaly z bahna, mořských řas či dokonce masáž lávovými kameny. Mezi doplňkovou službu lze zahrnout také peeling nohou. Je také možné, nechat si od pedikérky nehty nalakovat a případně je dozdobit.

4.-Jak-poznat-odborníka

Jak poznat odborníka

Pedikérka by měla klást velký důraz na hygienu. Sami se však můžete snadno ujistit, že jste si vybrali odborníka. Veškeré nástroje by měly být z kvalitního kovu, protože musí být sterilizovány a po každém zákazníkovi samozřejmě dezinfikovány. Co se týká pilníků – pokud používá pedikérka papírový, chtějte nový a průběžně dezinfikovaný.