Jak se nejlépe starat o džíny?

Jak se nejlépe starat o džíny?

Jak se pořádně postarat o nově koupené džíny? Každý má své postupy. Tento proces také provázejí různé mýty. Zapojením námi poskytnutých rad, možná přijdete na nové nápady, jak své oblíbené kalhoty udržet v kondici co možná nejdéle. Pojďme na to!

Moc časté praní

To bývá základní problém mnoha lidí. Moc časté praní džínů skutečně není dobrá cesta k udržení správného tvaru a barvy. Je třeba si uvědomit, že džínový materiál vydrží o něco více než klasické kalhoty. I proto je využívali v 19. století v těžkých podmínkách lidé postihnutí zlatou horečkou.

Ideální je prát nové rifle jednou za 2 týdny.

Pračka nebo ručně?

Ručně už dnes pere málo kdo. Pračka je přece jenom o mnoho pohodlnější a naházet do ní všechno prádlo najedou, zabere mnohem méně času. Ale pozor! Džínám skutečně nejvíce vyhovuje ruční přeprání ve vodě s mýdlem. Dokonce ani aviváž úplně nedoporučujeme. Rifle se jejím účinkem mohou rychleji vytahat.

Teplota vody

Jedním z důvodů proč je lepší kalhoty prát ručně, je kontrola teploty. V pračce je většinou kvůli ostatnímu prádlu voda spíše horká. Džínám pak vyhovuje teplota okolo 30 – 40 °C. To znamená studená až vlažná voda. Tím zabráníte srážení a postupnému blednutí.

Obracení naruby

Toto je dobře známá věc, nicméně ji raději zopakujeme. Džíny by se měly vždy prát poruby. A když už budete džíny muset dát přes naše varování do pračky, myslete na jejich převrácení dvojnásob! Zipy a knoflíky totiž bubnu pračky moc nesvědčí.

Dámské rifle a další džínový sortiment naleznete na https://www.jeans-rifle.cz.