Broušený český křišťál má místo i v našich domácnostech

Broušený český křišťál má místo i v našich domácnostech

Kdo by neznal český křišťál? Pokud jste jej dosud pouze obdivovali za výlohami obchodů, přesvědčíme vás, že jeho koupě není jen výstřelkem těch nejbohatších. Tyto ručně vyráběné originály se budou skvěle vyjímat i ve vašem bytě.

Tradiční ruční výroba

Český křišťál je historickým odkazem, kterého bychom si měli vážit. Jeho vznik se datuje do 16.-17. století, kdy se naše země staly světovým centrem výroby křišťálového skla, jež se zušlechťovalo broušením a rytím. I dnes je český křišťál špičkou mezi srovnatelnými zahraničními artikly – a nejen proto je turisty tolik vyhledáván. Ukazuje se však, že jeho popularita ve světě je svým způsobem dvousečná zbraň. Mnozí Češi se mu totiž právě z tohoto důvodu vyhýbají, čímž se zbytečně ochuzují o možnost vlastnit luxusní precizně vyrobené vázy, svícny, sklenice, mísy, popelníky nebo lustry, na které můžeme být právem hrdí.

Snímek obrazovky 2017-07-03 v 18.31.31

Každý kousek je unikát

Výrobní proces českého křišťálu je i v dnešní modernizované době 100% poctivý a strojovou výrobou ho nelze plnohodnotně nahradit. Každý kus je vyráběn ručně, vždy si tedy kupujete naprostý originál. Sklářské umění se předává z generace na generaci a obnáší celou řadu kroků, zvláště pokud jde o barevný křišťál. Na počátku je vždy návrh designu, podle nějž se vytvoří forma z bukového dřeva. Poté se ze skla vyfouká čirá baňka, která musí dále projít trychtýřem, kde se obarví, a posléze se vytvaruje v připravené formě. V brusírně pak následuje zdlouhavý a precizní proces zdobení, po němž je nutné ještě sklo vyleštit a dodat mu pořádný glanc. Než se výrobky dostanou do prodeje, musí se podrobit důkladné kontrole kvality.

Přispějte i vy k popularizaci českých výrobků

Český křišťál je nádhernou dekorací do každé domácnosti, která rozhodně není tak finančně nedostupná, jak se možná domníváte. O jeho rozšíření na českém trhu se zasazuje společnost TOP CRYSTAL TRADE, založená duem umělců, jež chovají hluboký obdiv k umění našich sklářů. V jejich e-shopu si jistě vyberete kousek, který zapadne do vašeho interiéru, ať už to bude barevný nebo čirý křišťál. Mimo to se jedná také o skvělý tip na hodnotný dárek k významnému výročí.