Ve městě by nemělo chybět dětské hřiště

Ve městě by nemělo chybět dětské hřiště

V každém městě bychom měli najít místa, kde si dostatečně odpočineme po náročném dni v práci. Tyto klidové zóny jsou obvykle vybaveny dětským a venkovním fitness hřištěm, skateparkem, minigolfem, množstvím laviček, piknikových stolů a altánů.

Zaměřeno na děti

Kde se děti nejvíce vyřádí? Dětské hřiště není už v současnosti pouze místem, na němž naleznete pár prolézaček. Největšími atrakcemi jsou zde skluzavky a lanové prvky, které slouží k potřebnému rozvoji dětské motoriky a zároveň splňují veškeré bezpečnostní požadavky. Hitem posledních let jsou multifunkční herní prostor a kombinace nejrůznějších herních prvků, jež slouží k všestrannému využití. Dětská hřiště Berliner Seilfabrik jsou postavena z kompatibilních herních částí, díky nimž si můžete sestavit jednotlivé herní komponenty dle svého. Mezi nejoblíbenější patří šplhací provazové pyramidy a sítě, komplexní systémy prolézaček a houpaček, kolotoče a samozřejmě pískoviště.

I dospělí si přijdou na své

Veřejný prostor, jenž slouží k odpočinku, by měl nabízet dostatek zákoutí jak k aktivní, tak k pasivní relaxaci. Měl by být tvořen jen těmi nejkvalitněji zpracovanými prvky, protože jejich účelem je sloužit řadu let a zároveň maximálně odolat ničení vandalů. V neposlední řadě je třeba brát ohled též na ekologii a šetrné umístění do přírodního prostranství.

Co si představit pod pojmem městský mobiliář?

Jsou to hlavně parkové lavičky, piknikové stoly, altány, grily, odpadkové koše, popelníky, stojany na kola a oplocení. Městský mobiliář celkově dotváří přívětivou atmosféru města, proto ho nalezneme převážně na náměstích, promenádách, v parcích, na pěších zónách, u dětských hřišť. Slouží nejen k odpočinku, nýbrž také k nejrůznějším setkáváním, čímž pomáhá k budování sociální interakce mezi občany.