Zeleninové masky na obličej

Zeleninové masky na obličej

Také si během přípravy okurkového salátu děláte masku z jejích slupek? Nebo si na unavené oči pokládáte rovnou celá kolečka? Potom děláte správně! Už naše babičky moc dobře věděly, že pokud chtějí mít krásnou a zdravou pleť stačí si umíchat například právě okurkovou masku, která jí vypnula a rozjasnila. Zelenina má i nyní v kosmetickém světě velký vliv.

Stále častěji se v kosmetickém průmyslu používají zeleninové extrakty a vedle kosmetiky působící  na obnovu buněk a používání vitamínu A je to jeden z největších trendů současnosti. Důvod? Obsahuje totiž veliké množství vitamínů A a D, zinku a také železa. Nejvíce se používá mrkev, jelikož její beta-karoten ovlivňuje kvalitu kolagenových vláken , extrakt z avokáda a v neposlední řadě samozřejmě rajčata, která obsahují lykopen(= antioxidant, který chrání kolagen před poškozením) a jsou též velice důležitá  ve stravě, protože snižují riziko onemocnění rakovinou slinivky nebo děložního čípku.

Zeleninové masky na obličej i vlasy

–          Brokolicový olej je to pravé jak pro vaše vlasy, tak pro vaší pleť, kterou díky němu budete mít nádherně hydratovanou.

–          Výtažky z mrkve jsou snad nejpopulárnější ze všech. Mrkvový olej připraví kůži na opalování a zbaví Vás dokonce mimických vrásek díky svým vitamínům C a E.

–          Už kdysi se používaly masky z okurky pro rozjasnění pleti, protože je bohatá na minerály, kalcium, magnézium, železo a zinek. Okurka bývá v kosmetickém průmyslu využívaná pro hydrataci pleti. Skvělá je pro mastnou pleť s rozšířenými póry, díky svým stahujícím účinkům.

Pokud se vám nechce investovat peníze do kosmetických zeleninových trháků jako jsou například krémy značky Sisley nebo řecké přírodní kosmetiky Korres, poohlédněte se v klasických drogeriích, nebo vyzkoušejte ověřené domácí zeleninové masky:

Dýňová maska

Dýně je vynikající zdroj vitamínů, antioxidantů a vody, které pomáhají bojovat se starnutím vaší pleti a vzniku vrásek.

Postup: Smíchejte 2 lžičky rozmixované dýně, 1 lžičku medu a mléko ( pokud máte spíš mastnější pleť, dejte přednost jablečnému octu ) podle potřeby. Směs naneste na pleť a nechte působit 15 minut, nakonec opláchněte vlažnou vodou.

Čistící maska z rajčat

K dokonale čisté pleti vám může pomoct právě tato čerstvá zelenina. Působí proti rozšířeným pórům a vyrážkám.

Postup: Vyšlehejte 1 rajče s množstvím bílého jogurtu dle vašeho uvážení, naneste na pleť a nechte působit aspoň 20 minut a poté opláchněte.

Pamatujte ale na to, že samotná kosmetika pro krásný vzhled vaší pleti nestačí. Misku zeleniny můžete ještě navíc doplnit tabletkami obsahujícími vitamín C, který vám zlepší pleť zevnitř.