Objevujte nová hřiště a zkoušejte zábavné hry se svými dětmi

Objevujte nová hřiště a zkoušejte zábavné hry se svými dětmi

Pobyt na čerstvém vzduchu je něco, co bychom neměli zanedbávat, Jenže, jak dostat děti ven na čerstvý vzduch, když by nejradši koukaly na televizi? Zahajte dobrodružné objevování nových dětských hřišť a dostaňte je do víru zábavy, který se jim nebude chtít opouštět. V tomto článku vám přinášíme tip, jak objevíte co nejvíce nových dětských hřišť ve svém okolí.

Kde najdete další dětská hřiště?

Ta v nejbližším okolí už máte všechna vyzkoušená a dítě se pomalu začíná nudit. Chození na stále stejná místa nepřináší moc vzrušení a po chvíli se ze zábavné návštěvy hřiště stane stereotyp. Podívejte se do databáze dětských hřišť, kde můžete vybírat podle toho, kde bydlíte. Dozvíte se o všech hřištích ve svém okolí. S trochou fantazie můžete z poznávání nových hřišť udělat hru, kdy dítě bude hodnotit, kde se mu líbí nejvíc.

Zábavné hry nejen pro děti

Ani když po ruce zrovna není dětské hřiště, nemusíte věšet hlavu. Volný čas s dětmi můžete strávit příjemně aktivním způsobem díky venkovním hrám. Inspirujte se novými hrami a zažijte spoustu zábavy. Vystačíte si s málem a když zapojíte fantazii, dokážete jistě vymyslet i zcela nové zábavné, ale třeba i poučné hry na čerstvém vzduchu. Díte se bude těšit na každou další procházku nebo na chvíli, kdy zase vyrazíte ven a vypěstujete v něm pozitivní návyk na aktivní životní styl.

Poznávání nových přátel a podpora zdravého vývoje

Na hřištích dítě pozná nové kamarády a stejně tak i rodiče se mohou seznámit s lidmi, kteří mají aktuálně podobné starosti. Čas strávený ne čerstvém vzduchu je navíc prospěšný pro lidský organismus. Rozvíjení pohybových schopností na dětském hřišti pomáhá dítěti ve správném vývoji. Objevováním nových věcí okolo sebe podmíníte jeho zvědavost, což může zlepšit výsledky ve škole a následně i v životě. Tak neseďte doma a využijte každý den naplno objevováním světa kolem sebe.