5 důvodů, proč se vyplatí zapustit bazén do země

5 důvodů, proč se vyplatí zapustit bazén do země

Uvažujete o tom, že byste si letos dopřáli skvělého koupání u vás doma na zahradě? Není se čemu až tak divit, přeplněná koupaliště nejsou zrovna něčím, nač by se člověk měl těšit. Absence jakéhokoli soukromí, mnohdy i nepořádek a další aspekty jsou bezesporu jasným dokladem toho, že vaše rozhodnutí bude správné. Jaký bazén ale vybrat? Nadzemní nebo integrovaný do země? To už necháme jen na vašem rozhodnutí, možná ho ovšem ovlivní následujících 5 důvodů hovořících pro bazény do země.

Vyšší kvalita

Už pohled na bytelný bazén, který se následně zapouští do země, hovoří jasně. Pevné stěny vyrobené z plastu jsou schopné přečkat jakékoli rozmary počasí. Zapomeňte na nějaké poničení v důsledku neustále svítícího slunce nebo padání krup a podobně.

Maximální bezpečnost

Obrovskou devízou bazénů v zemi je především maximální bezpečnost při koupání v nich. Vstup do bazénu zvládnou i lidé se sníženými pohybovými schopnostmi. Pokud nechcete, aby se do bazénu dostaly děti nebo domácí mazlíčci, jednoduše zatáhnete střechu a máte jistotu.

Prodloužení koupací sezony

Díky zastřešení se navíc prodlouží koupací sezona i o několik týdnů. I když bude v okolí venku již poměrně chladno, voda se nebude nijak výrazně ochlazovat. Bazény do země lze navíc opatřit i tepelným čerpadlem a vodu si v případě potřeby ohřát.

Jednoduchá údržba

Součástí bazénu je samozřejmě i filtrace. Dávkování chemie může být automatické. Optimální je i volba automatického vysavače, který bude jezdit po dně bazénu a sbírat nečistoty, jež do něj napadají.

Krásný vzhled

Vzhledově bazén rozhodně zaujme již na první pohled. Designově totiž do zahrady padne dokonale. Když se kolem něj položí krásná dlažba, terasa a další prvky, není co řešit. A kde bazény vybírat? Přece u nejznámějšího bazénového specialisty – společnosti Albixon.