Správně padnoucí kabát vám dodá šmrnc

Správně padnoucí kabát vám dodá šmrnc

Pánský kabát je prestižní záležitostí, která pozdvihá celkový styl oblékání. Muž v dobře padnoucím kabátě vás zaujme na první pohled. Automaticky si ho zařadíme do kategorie byznysmenů, kteří vědí, co se nosí.

Na co se zaměřit a neudělat krok vedle?

V prvé řadě věnujeme pozornost materiálu. Ačkoliv kabát může působit na první pohled velmi pěkně, použitím nekvalitní látky se z něj stane beztvará věc, která se velmi rychle opotřebuje. Zaměřit byste se měli na elegantní pánský kabát z vlny nebo kašmíru. Tyto materiály jsou též známé pro svoji příjemnou hřejivost.

Střih ladící postavě

Raději sáhněte po přiléhavém střihu kabátu, protože v něm lépe vynikne vaše silueta. Navíc vás tento typ lépe ochrání před chladem. V případě, že budete pod kabátem nosit oblek, volte velikost o číslo větší.

Barva a celkový vzhled

Abyste pánský kabát co nejvíce užili, měli byste se rozhodnout pro nadčasový vzhled a neutrální barvu. V posledním módním výstřelku sice budete vypadat in, tento model vám ovšem vydrží tak jednu sezonu. Tmavá barva a vypasovaný střih jsou to pravé, aby vám kabát vydržel věčnost bez ohledu na módní diktát.

Co při zkoušení kabátu neopomenout?

Aby vám kabát perfektně seděl, je nutné zvolit správnou délku a velikost. Vyšší postavy si mohou dovolit dlouhé kabáty, muži se střední postavou raději sáhnou po tříčtvrteční délce. Co se týká délky rukávu, ta by měla mírně přesahovat rukáv košile či saka. Kabát vám musí rovněž dobře padnout v ramenou, která by měl přesně kopírovat. Zároveň vás nesmí omezovat v pohybu. To vyzkoušíte zvednutím rukou či ohnutím k nohám.

Zvláštní péče

Když jste vynaložili takové úsilí k získání toho nejlepšího kabátu, je třeba se postarat o to, aby vám dlouho vydržel. Proto je zřejmé, že ho nebudete prát v pračce, nýbrž se obrátíte na čistírnu oděvů.