Chytrá žena ví, co připravit z ananasu

Chytrá žena ví, co připravit z ananasu

Snad všichni známe sladkou šťavnatou chuť ananasu. Málokdo však ví, že ananas nejen skvěle chutná, ale také je báječným pomocníkem při hubnutí.

Proč je ananas tak zdraví?

Tím však jeho blahodárné účinky rozhodně nekončí. Ananas obsahuje téměř všechny vitaminy, dále šestnáct minerálních látek a stopových prvků. Ananas obsahuje mimo jiné také velmi důležitý vitamin E a B12. ananas má také spoustu vitaminu C, jehož pomocí dosáhneme posílení imunitního systému. Kromě toho je skvělým zdrojem manganu a vitaminu B1, který dodá lidskému tělu spoustu antioxidantů. Právem je toto tropické ovoce označováno za krále ovoce. Poprvé se ananas dostal do Evropy v roce 1493. tehdy jej ze svých cest po ostrově Guadeloupe přivezl mořeplavec Kryštof Kolumbus. V roce 1720 se začal ve velkém pěstovat ve sklenících. Spousta z nás miluje ananas především v horkém letním počasí, přináší totiž novou energii a dobíjí tak sílu pro nové sportovní výkony, akce či dobrodružné zážitky.

Kouzlo ananasu

Ananas má spoustu využití. Můžete ho sníst jako lehce stravitelnou svačinku, rozmixovat do smoothie nebo třeba zapéct do koláče. Nevíte, co připravovat stále dětem na oběd? Nezoufejte. Vy i Vaše ratolesti si přímo zamilujete kuřecí špízy s ananasem, a to především v tom případě, že milujete sladké. Budete nadšená, jak je tento recept jednoduchý. Stačí střídavě napichovat na jehlu maso, cibuli, opečenou slaninu nebo šunku a ananas. Jako přílohu můžete nabídnout klasické vařené brambory s máslem. Použít můžete čerstvý i konzervovaný ananas. Jeden z nejlepších konzervovaných ananasů najdete pod značkou Bassta. Přesvědčte se sami www.bassta.cz. Konzervovaný ananas v plechovce v mírně sladkém až sladkém nálevu se hodí, jak na oblíbenou sladkou pizzu, tak i pro různé ovocné koktejly. Konzervované ovoce použijete také v případě, že jste nestihli k narozeninám, ke svátku či k nějaké jiné příležitosti upéct dort. S ananasem snadno vykouzlíte fantastickou buchtu nebo ovocný koláč, který bude mít stejně velký úspěch jako dort od špičkového pekaře.