Nekonečný svět vůní a parfémů

Nekonečný svět vůní a parfémů

Čichové vjemy jsou velmi podceňované, avšak mimořádně důležité. Jistě není vhodné, když za sebou žena zanechá výrazný, až nepříjemný odér. Ovšem decentní vůně, která podtrhne její krásu, je něco úplně jiného! I muži by měli věnovat výběru parfémů aspoň trochu pozornosti. Jaké možnosti parfémy skýtají?

Parfém jako investice?

Mnoho žen vnímá kvalitní parfémy jako investici, která si zachovává svou hodnotu. To je ovšem pravda pouze částečně. Trvanlivost parfémů sice není omezena, ale většinou výrobci doporučují, dokdy je vhodné danou vůni spotřebovat. A mají k tomu pádný důvod! Postupem času mohou vonné složky dodat značných změn, zejména jsou-li skladovány v teple, v dosahu slunečních paprsků.

Vrstvení parfémů

Někteří vyznavači parfémů se nebrání ani jejich kombinacím, vrstvení. Za pomoci dvou či tří oblíbených parfémů si tak můžete vytvořit novou, zcela originální vůni, která vaši osobnost vyjádří ještě lépe. Takové experimenty zaručují nejlepší výsledky při použití parfémů stejné značky.

Aby se parfém neomrzel

Spousta žen i mužů používá po mnoho let stejný parfém, aniž by se jim daná vůně omrzela. Někomu však stačí několik měsíců a parfém už mu nevoní tak pěkně, jako na začátku. Každý má zkrátka jiné preference, a to je jedině dobře! Vždyť svět vůní je takřka nekonečný a možné variace se nikdy nevyčerpají. Některé vůně nás dovedou uklidnit, jiné povzbudit nebo podpořit naše sebevědomí a smyslnost. Proto je dobré mít v zásobě různé druhy parfémů, které se budou hodit na různá roční období, ale také pro různé nálady.

Levné versus drahé parfémy

Každý, kdo si potrpí na parfémy a nespokojí se pouze s jedním flakonem, jistě bude souhlasit, že tato záliba může zamávat s obsahem peněženky velmi rychle. Levné parfémy představují vítanou možnost, jak si pořídit více rozličných vůní pro různé příležitosti, roční období i jen tak pro radost!

Mnoho lidí má vůči levným parfémům předsudky, ovšem ne zcela oprávněně. Také mezi levnými vůněmi se dají najít skutečné skvosty, které si zaslouží místo ve sbírce parfémů. I levný parfém může být kvalitní a mimořádně příjemný pro nositele i jeho okolí. V případě parfémů se totiž mnohdy platí za věhlasnou značku, samotný produkt jde v tomto případě poněkud stranou.

Nebojte se pořídit si parfémy levně, i méně známé značky a nejlevnější parfémy vás mohou velmi příjemně překvapit! Zejména na internetu lze pořídit krásné parfémy levně.