Nebankovní půjčka nemusí mít vždy vysoké poplatky

Nebankovní půjčka nemusí mít vždy vysoké poplatky

Potřebujete rychle půjčit peníze, ale bojíte se toho, že v případě nebankovního úvěru zaplatíte příliš velké poplatky? Nemusí tomu tak být, stačí si zvolit správný produkt od spolehlivého poskytovatele.

Nebankovní půjčky zajišťují soukromé subjekty. Oproti bankám obvykle nevyžadují tolik administrativních úkonů, někdy dokonce ani nemusíte dokládat potvrzení o příjmu apod. Na druhou stranu vás však mohou vyjít draho, protože za měsíc při půjčce pár tisíc korun zaplatíte na úrocích a poplatcích řádově stokoruny. Je tak nutné se mít na pozoru, abyste nenaletěli příliš drahé nabídce.

První půjčku získáte bez poplatků

Osvědčeným a léty prověřeným produktem je Ferratum – rychlá půjčka. Nyní si u této společnosti lze vypůjčit až 50.000 Kč, přičemž je možné si volit dobu splatnosti a počet splátek. Firma dále poskytuje i menší půjčky, takzvané krátkodobé. A právě u nich je výhoda, že nemusíte platit tak vysoké poplatky, jak je tomu v případě jiných nebankovních krátkodobých půjček zvykem. Poprvé dokonce vracíte totožný obnos, jaký si půjčíte, bez jakéhokoliv navýšení. Limit u první půjčky Ferratum je 9.000 Kč s dobou splatnosti 30 dní. Pakliže si půjčujete více peněz, případně už jste stálými zákazníky, limit se navyšuje a doba splatnosti se dá prodloužit až o 60 dní, takže máte dost času na to, abyste potřebné finance uhradili.

U krátkodobých půjček více přemýšlejte

U nebankovní půjčky, kdy si peníze berete na krátkou dobu, je vždy dobré zvážit, zda je pro vás skutečně nezbytná. Ideálním příkladem je situace, kdy máte těsně před výplatou a potřebujete urychleně zaplatit třeba nájem, případně jiné nenadálé výdaje, které nemohou počkat. V těchto případech se nevyplatí sjednávat si klasický úvěr. Splácí se totiž až několik let, což výrazně zatíží váš pravidelný měsíční rozpočet. Platí ale zásada vybírat si pouze ověřené poskytovatele. Pochybným firmám se velkým obloukem vyhněte.