Jak na unavené oči od počítače?

Jak na unavené oči od počítače?

Trávíte hodně hodin denně nad monitorem počítače a bolí vás z něj oči? Ulevte jim.

Oči jsou jedním z nejcennějších orgánů v našem těle. Zrak bychom si proto měli náležitě hýčkat. Nesvědčí jim hodně věcí. Přímý pohled do slunce stejně jako modré světlo z monitoru počítače.

4 měsíce před monitorem počítače

Před sluncem své oči většinou chráníme slunečními brýlemi, monitorům počítačů je ale většinou necháváme na pospas. Pokud u počítače trávíte 8 hodin denně, spočítejte si, kolik to dělá za rok. Celé čtyři měsíce! To se na stavu zraku nepodepisuje zrovna v tom nejlepším světle.

Dopřejte svým očím úlevu

Ulevit očím přitom není nic těžkého. V první řadě používejte vhodné osvětlení a správně si nastavte monitor, aby byl ve správné výšce i vzdálenosti od očí. V žádném případě si počítač neumisťujte čelem k oknu. Oči rychle unaví kontrast jasu okna a obrazovky. A každé 2 hodiny si udělejte krátkou přestávku.

Doplňky stravy a kontaktní čočky

Vyzkoušet můžete i kapky do očí nebo speciální doplňky stravy jako například Betavid od Naturvity se světlíkem lékařským, betakarotenem, extraktem z borůvek a červeného vína. Jedná se o přípravek ryze přírodního rázu bez lepku, konzervačních látek, syntetických barviv a aromat a seženete ho například na e-shopu gigalekarna.cz. Na trhu existují i speciální kontaktní čočky pro práci s počítačem. O nich se poraďte s očním lékařem.

Nechte si vyšetřit zrak

Příčinou unavených očí samozřejmě může být i nedostatečná korekce zraku, nebo nediagnostikovaná oční vada, o které ještě nevíte. V tom případě je na místě vyšetření zraku, jež dnes můžete absolvovat téměř v každé optice.

Dbejte na prevenci

I jedinci se zrakem ostrým jako břitva by měli vyšetření očí podstupovat minimálně jednou do roka. Vady zraku se většinou vyvíjejí pomalu a je na místě je zachytit v raném stadiu.

24541-naturvita-banner (1)