Moderní kancelář dneška…

Moderní kancelář dneška...

Dřív bylo zvykem, že v žádné kanceláři nechyběla bytelná knihovna či nábytek od země do stropu. Dominantou byly i těžké závěsy a tlusté koberce. Kancelářský nábytek působil sice luxusně, ale většinou byl vyseděný a nepohodlný. Na stole se pyšnila lampička, chybět nemohlo ani těžítko. Pokračovat bychom mohli do nekonečna.

Zkrátka dnešní moderní kanceláře zdaleka nepřipomínají kanceláře kdysi. Dnešní kanceláře jsou lehké, vzdušné, praktické a důraz je kladen nejen na kvalitní sezení v podobě jednací či kancelářské židle, ale na přírodní prvky, vodu, zeleň, feng-šuej apod. Nejen domovy, ale i pracovní prostředí spojujeme více s přírodou a zdravím. Používáme více denního než umělého světla, úsporné technologie, chytrý nábytek a různé zlepšováky.

Ubylo kabelů, používáme tablety, notebooky anebo ultra tenké počítače. Dnešním trendem je zkrátka nadčasovost a hravost, jež jde ruku v ruce s ergonomií. S moderním minimalismem se už můžete setkat i v kancelářích. Spousta věcí je již uložena v elektronické podobě a ubylo tak nutnost skladování papírů. Člověk, který se cítí při práci dobře, podává i lepší pracovní výkon, čímž přináší buď sám sobě (pokud podniká) nebo firmě lepší zisky. Každý člověk preferuje práci v příjemném prostředí.

Jak vypadají moderní kanceláře? 

Moderní kanceláře dnes mnohdy vypadají spíš jako relaxační koutky. Nechybí barevné stěny, originální nástěnky, dekorace, umělecká díla, pohovky, kvalitní kancelářský nábytek, jednací židle jsou barevně sladěny, mnohdy najdete v kancelářích i sedací vaky, konferenční stolečky, aby si zaměstnanci mohli dopřát pohodlí a relax po obědě u dobré kávy. Samozřejmostí je i dokonale vybavená kuchyňka.

Zkrátka spojení příjemné práce a pohodlného odpočinku. Některé společnosti dokážou jít ještě dál a nabízejí svým zaměstnancům saunu, fitness, koutek pro děti s hlídáním, lezeckou stěnu, terasu s lehátky a další. Pro někoho ještě stále scifi, pro jiného realita. Naštěstí přibývá společností, které chtějí to nejlepší pro své zaměstnance i klienty či návštěvníky. Obrázek o společnosti si můžete udělat právě na základě vybavení a pocitů, jak se u nich cítíte.