Léčivé účinky kurkumy

Léčivé účinky kurkumy

Kurkuma je díky svým výjimečným účinkům nazývána jako žlutý zázrak z Asie. V dnešní době se s ní můžeme setkat v oblasti potravinářství, kde najde uplatnění například v boji proti rakovině. Tuto zázračnou bylinu lze pěstovat i v pohodlí domova a mít tak zdroj výborného dochucovadla kdykoliv po ruce. Sklízením žlutých oddenků a následným nadrcením lze okamžitě získat účinné a velmi chutné koření.

Skrytá síla byliny

Nevídané účinky této byliny byly objeveny v jihovýchodní Asii, kde se vzhledem k efektním výsledkům rozšířila výroba kurkumy následně i do oboru léčitelství. Skrytá síla této prastaré rostliny spočívá v typicky žlutém zbarvení, které je označováno jako kurkumin. Již po staletí se díky této bylině léčí závažné nemoci jako například Alzheimerova nebo Parkinsonova choroba. Blahodárné účinky kurkumy však ocení i zdraví obyvatelé planety, kteří z rostliny získají dostatečnou energii.

Využití prastaré rostliny

Bylina disponuje širokou škálou využití. Kromě zmíněných účinků pomáhá tato rostlina proti zánětům, při nadýmání, snižovat cholesterol, ničit škodlivé bakterie a čistit krev. Díky příjemné chuti je kurkuma přidávána i do oblíbené kořenící směsi kari, a proto se s ní téměř každý někdy v životě již setkal. V případě zájmu o vyzkoušení chuti je možné nastrouhat čerstvý oddenek byliny do čaje nebo přidat kurkumu jako konzervační přísadu do nakládaného ovoce či zeleniny.

Zázračné zužitkování

Kurkumu nalezneme na trhu nejčastěji v mleté podobě. I v takovém složení se ovšem nemusíme obávat absence důležitých léčivých látek. Tato bylina má vliv na zdravého i nemocného člověka, každý z ní může čerpat prospěšné účinky. Rostlina podporuje imunitní systém, má pozitivní vliv na psychiku, podporuje dlouhověkost a stimuluje zažívání. Využívá se i v kosmetice, kde se uplatňuje při ekzémech nebo akné.

1 komentář


  1. Kurkuma je skoro až zázračná, myslím, že by ji měla mít v kuchyni každá žena, která chce vařit zdravě a chutně.

Comments are closed.