Léčivé účinky kurkumy

Léčivé účinky kurkumy

Kurkuma je díky svým výjimečným účinkům nazývána jako žlutý zázrak z Asie. V dnešní době se s ní můžeme setkat v oblasti potravinářství, kde najde uplatnění například v boji proti rakovině. Tuto zázračnou bylinu lze pěstovat i v pohodlí domova a mít tak zdroj výborného dochucovadla kdykoliv po ruce. Sklízením žlutých oddenků a následným nadrcením lze okamžitě získat účinné a velmi chutné koření.

Skrytá síla byliny

Nevídané účinky této byliny byly objeveny v jihovýchodní Asii, kde se vzhledem k efektním výsledkům rozšířila výroba kurkumy následně i do oboru léčitelství. Skrytá síla této prastaré rostliny spočívá v typicky žlutém zbarvení, které je označováno jako kurkumin. Již po staletí se díky této bylině léčí závažné nemoci jako například Alzheimerova nebo Parkinsonova choroba. Blahodárné účinky kurkumy však ocení i zdraví obyvatelé planety, kteří z rostliny získají dostatečnou energii.

Tip redakce: Trápí vás koronaviry? Účinnou ochranou proti koronaviru může být Virostop

Využití prastaré rostliny

Bylina disponuje širokou škálou využití. Kromě zmíněných účinků pomáhá tato rostlina proti zánětům, při nadýmání, snižovat cholesterol, ničit škodlivé bakterie a čistit krev. Díky příjemné chuti je kurkuma přidávána i do oblíbené kořenící směsi kari, a proto se s ní téměř každý někdy v životě již setkal. V případě zájmu o vyzkoušení chuti je možné nastrouhat čerstvý oddenek byliny do čaje nebo přidat kurkumu jako konzervační přísadu do nakládaného ovoce či zeleniny.

Zázračné zužitkování

Kurkumu nalezneme na trhu nejčastěji v mleté podobě. I v takovém složení se ovšem nemusíme obávat absence důležitých léčivých látek. Tato bylina má vliv na zdravého i nemocného člověka, každý z ní může čerpat prospěšné účinky. Rostlina podporuje imunitní systém, má pozitivní vliv na psychiku, podporuje dlouhověkost a stimuluje zažívání. Využívá se i v kosmetice, kde se uplatňuje při ekzémech nebo akné.

1 komentář


  1. Kurkuma je skoro až zázračná, myslím, že by ji měla mít v kuchyni každá žena, která chce vařit zdravě a chutně.

Comments are closed.