Jak vybrat kvalitní pánskou košili

Jak vybrat kvalitní pánskou košili

Každý dobře oblékaný muž by měl mít ve svém šatníku minimálně jednu košili. Koneckonců i mnohé ženy nosí různé dámské košile a jsou stálou součástí jejich šatníku. Nabídka trhu je široká, ale je důležité vybírat kvalitní zboží. Měla by být dobře ušitá a z materiálu, který něco vydrží.

Jak poznat kvalitní materiál

Jak je možné, že některé látky vypadají příšerně a jiné byste si dokázali splést s hedvábím? Vzhled materiálu ovlivňuje jemnost bavlněných vláken, hustota tkaniny a počet vláken.

Bavlny existuje mnoho odrůd s různými vlastnostmi. Výborné jsou odrůdy zejména s dlouhými vlákny, ze kterých může vzniknout příze jemnější. Někdy se používá výraz jako egyptská, Sea Island a jiná. Tato označení však nejsou úplně správná. Jako „egyptská“ může být označena i bavlna, která vůbec s Egypta nepochází. U Sea Island bavlny se takové označení dá považovat za určité plus. Nejlepší je ovšem si látku osahat a hned máte jasno.

Odborníci doporučují vyvarovat se jakékoliv příměsi polyesteru, protože košile jsou pak méně prodyšné a člověk se v nich potí. Stejně tak není úplně vhodná nemačkavá úprava košile. I když to ženy asi příliš neocení. Žádná látka není přirozeně nemačkavá. Aby se takového stavu dosáhlo, musí se do látky přidat nějaká chemie. Někteří citliví lidé by mohli po nošení takové košile zaznamenat nepříjemnou vyrážku a podráždění kůže.

Kvalita šití

Když si koupíte správnou velikost košile, určitě nehrozí, že se vám roztrhne nebo rozpárá. U košil se dají rozlišit různé úrovně kvality. Máme běžné konfekční košile, košile na míru a zakázkové košile. U konfekčních se dá říci, že většina výrobců šije podobně kvalitně. Přesto existuje několik bodů, u kterých se dá rozpoznat větší kvalita.

  1. Návaznost vzorů
  2. Horizontální knoflíková dírka
  3. Vyjímatelné kostice v límci

Je samozřejmě mnohem víc znaků, podle kterých se dá učit kvalita výrobku. Ty už naleznete spíše u zakázkových výrobků. Řadíme je ovšem už mezi malé detaily. Při výběru košile je vždy maximálně důležitá kvalita látky a to, jak vám padne. Když dáte na toto pozor, budete spokojeni.