Jací muži jsou atraktivní a elegantní? Ti v saku

Jací muži jsou atraktivní a elegantní? Ti v saku

Pánské sako je nestárnoucím kouskem šatníku, prošlo ale obměnami a dnes se hodí nejen pro formální příležitosti, ale i pro běžné nošení a volný čas. Mnozí muži cítí k obleku a saku téměř odpor, cítí se v takovém oděvu „svázaní“, směšní a nepatřiční. Přitom máloco sluší více, než dobře padnoucí oblek nebo stylové sako.

Kombinujeme módní saka

Pravdou je, že chce-li být muž atraktivní, líbit se ženám a vypadat dobře při všech příležitostech, měl by vsadit na pánské sako. Vytahané mikiny a sportovní bundy je dobré odložit na dno skříně a oblékat pouze na výlety a sportování. Do města, na schůzky nebo do práce se hodí sako, vhodně zkombinované s ostatními prvky. Muž se ani nemusí vzdávat svých oblíbených džínů, ležérní modely se naopak k tomuto typu kalhot skvěle hodí. Není problém obléknout ani kraťasy. Moderní saka střihu slim fit sluší především štíhlým a vysportovaným mužům. Obléknout se pod ně dá nejen košile, ale třeba i pěkné tričko nebo polo triko s límečkem.

Sako pro formální události

Kvalitní společenské sako by v pánské skříni rovněž nemělo chybět. Využije se k více formálním příležitostem, nebude třeba řešit, co na sebe, nebo jak se dané události nenápadně vyhnout. Na stará neforemná saka „po dědečkovi“ zapomeňte, pořiďte nějaké univerzální ve slušivém střihu a muž bude na plese, svatbě nebo v divadle za elegána. Některé situace vyžadují rovnou celý oblek, proto investice do společenského pánského obleku na míru rozhodně není zbytečná.

Ležérní a elegantní zároveň

Pro většinu situací si dnes pánové vystačí se sakem ležérnějším. V mnoha firmách není oblek striktně vyžadován, naopak, byl by třeba i nežádoucí. Cítit se skvěle, reprezentovat a udělat dobrý dojem na zákazníky nebo obchodní partnery se dá i v moderním stylovém saku bez kravaty. Někteří muži se ale kravat nebojí a dokážou je vkusně zkombinovat a využít pro svůj prospěch.