Chůva jako rodinná spása! Jak ale vybrat tu pravou?

Chůva jako rodinná spása! Jak ale vybrat tu pravou?

Čas jde proti vám a vy se nedokážete postarat o vaše děti? Musíte jim najít hlídání alespoň na několik hodin denně, babičce už ale „dochází baterky“ a vy si prostě nemůžete vzít z práce volno? Celé vaší rodině se uleví, když mezi sebe přijmete paní na hlídání. Jak vybrat takovou, která se bude rovnat Mary Poppinsové?

Zkušenosti jsou nejdůležitější

Nezáleží na tom, jakou má chůva vystudovanou školu. Ze všeho nejdůležitější jsou zkušenosti. Pokud si budete vybírat chůvu přes inzerát, pátrejte hlavně po nich. Snažte se o to, aby vám chůva doložila svoje zkušenosti. Pokud je nemá, bude i pro vás lepší se poohlédnout jinde. Hlídání dětí je velká zodpovědnost, proto si v rámci mezí zkuste o chůvě najít maximum informací. Osoba, která se bude starat o vaše děti, vám také musí lidsky sedět. Někdy se může stát, že narazíte na chůvu s perfektními referencemi a bohatými zkušenosti, ale jako člověk vám prostě sedět nebude. Takovou chůvu raději s díky odmítněte. Proč? Pokud bude s vašimi dětmi trávit čas, bude vám to nepříjemné a bude to kazit vztah mezi vámi. Současně musíte respektovat názor vašich dětí. Jestliže jim chůva vyhovuje, zkuste to s ní! Budete-li vybírat chůvu z inzerátů, obrňte se trpělivostí. Na co vše je třeba se ještě připravit? Přečtěte si tento článek.

Grandchildren and grandmother

S agenturou je vše snadnější

Nechcete-li se výběrem chůvy příliš zdržovat, zaměřte se na hlídání dětí od agentury. Je výhodou, že k vám domů vždy přijde prověřená osoba se zkušenostmi. Navíc agentury nabízí rozmanitější druhy hlídání. Například Agentura Slunečnice, která působí v Praze a jejím okolí, nabízí i hlídání dětí během nemoci, krátkodobé, v cizím jazyce a další. Při objednání dlouhodobého hlídání posílá ke klientům chůvu na 2 dny zcela zdarma. Je to z toho důvodu, aby si rodina mohla chůvu „oťukat“ a rozhodnout se, zda jim vyhovuje či nikoliv. Zajímá vás cena za hlídání dětí? U Agentury Slunečnice je možné hlídání už od přívětivých 140 Kč na hodinu.