Cvičení s gumou baví a pomáhá

Cvičení s gumou baví a pomáhá

O cvičení s gumou bylo popsáno již velké množství řádků. Často se ale jedná články, nepřehledné, příliš odborné, anebo naopak krátké. I proto se na tuto velmi oblíbenou cvičební metodu podíváme mnohem podrobněji. Gumy představují velmi pružný materiál. K dispozici jsou zejména univerzálně pojaté gumy Theraband, které se nejvíce hodí při správné koordinaci pohybů. K dispozici byste měli mít při cvičení i takzvaný expandér, jak je nazýván držák samotných gum.

Volte cvičební gumy podle barvy

Výběr gum na cvičení by se měl odvíjet od jejich barevného značení. Ta totiž dokáže prozradit míru tažnosti a také pevnosti gumy. Ta vám bude při cvičení klást větší, nebo naopak menší odpor. Pokud se cvičením s gumou teprve začínáte, doporučuje se varianta žluté barvy. Je velmi pohodlně roztažitelná a poskytuje cvičební komfort i těm, kteří prostě a jednoduše nemají sil nazbyt. Čím tmavší odstín gumy existuje, tím je pevnější a doporučuje se spíše pro lidi, kteří již mají skutečně solidní sílu.

Vyrýsujte si prsní svaly

Oblast hrudníku je z hlediska posilování často tvarovatelná hodně problematicky. S gumou nebude tak složité cvičit velmi efektivně, aby došlo k posílení svalů v této oblasti. Gumu si dáte za záda mezi lopatky a následně budete roztahovat ruce do pravého úhlu. Cvičení tímto způsobem není nijak extra náročné a po častých opakováních se brzy dostaví výsledky v podobě vyrýsovaného hrudníku, který vám budou ostatní doslova a do písmene závidět.

A co stehna?

Moderní posilovací guma dokáže zapracovat i při posilování stehen. Jestliže potřebujete zhubnout stehna a nabrat svalovou hmotu, pak není lepší volby. Gumu si navléknete na nohy, s nimiž budete postupně pracovat tak, že je natáhnete a naopak pokrčíte. Dostanete se ke cvikům, jež vás budou bavit a pro vaše stehna budou dokonalým přínosem. Více informací nejen o posilovacích gumách, ale i o zdraví a i fit životním stylu najdete v online magazínu Plné zdraví.