Jak chytře pojistit celou rodinu na zimní dovolenou?

Jak chytře pojistit celou rodinu na zimní dovolenou?

Už začínáte počítat dny do odjezdu na vaši zaslouženou dovolenou do Alp? Máte už sbaleno, lyže prošly servisem, cestu naplánovanou do detailu a nemůžete se dočkat? A nezapomněla jste náhodou na něco? Napovíme vám: co takhle pojištění? Už ho máte? Ne? Podívejte se, jak ho správně a během několika minut sjednat a být o krůček blíže ke spokojené dovolené.

Že chcete jet jen s modrou?

Možná vám na chviličku proběhlo hlavou, že se pojišťovat nebudete, protože máte zdravotní pojištění, které si pravidelně platíte. Tato „spásná“ myšlenka vás může stát i několik milionů korun. Nesmíte si plést pojmy! Zdravotní pojištění není cestovní pojistka. Rozdíly jsou markantní hlavně v oblasti krytí. Bez řádného cestovního pojištění hrozí, že se z dovolené vrátíte s celoživotním dluhem. Proč? Více zde.

spravna-zena-cz_online_ergo_cz_01

Jistota dobré pojistky je, když…

Je jedno, jestli zařizujete pojistku pro sebe nebo sjednáváte rodinné cestovní pojištění. Jeho kvalitu poznáte stejně, a to podle výše pojistných limitů a podle rozsahu. Pro cestu do Alp se doporučují limity 5 000 000 Kč. Co se týče rozsahu, dejte si pozor hlavně na nadmořskou výšku. Běžně pojistky platí do 3 000 m.n.m. Budete-li se pohybovat výše, musíte si zařídit ještě připojištění. To je nutné i ve chvíli, když některý ze sportů, kterým se budete věnovat, není v seznamu pojistných rizik. Například free ride, skialpinismus a třeba i sáňkování jsou považovány za rizikové aktivity, pro které je třeba se připojistit. Abyste měla jistotu, na co vše pojistka platí, důkladně si pročtěte tyto VPP pro pojištění do zahraničí.

spravna-zena-cz_online_ergo_cz_02

Online je to výhodnější

Z hlediska ceny a úspory času je výhodnější sjednat pojistku online. Nejdříve se podívejte na tarify cestovního pojištění, dále vyberte počet osob, doplňte jejich základní osobní údaje a tím je vše hotovo. Je výhodou, že při online formě sjednání nabízí pojišťovny slevy a bonusy. Například u Ergo pojišťovny je to za pouhých 10 Kč na den pojištění odpovědnosti, úrazu a zavazadel.