Chcete bydlet v Praze? Musíte být ostražitá a bojovat!

Chcete bydlet v Praze? Musíte být ostražitá a bojovat!

V Praze je prostě blaze. Když bydlíte v hlavním městě, máte větší šanci získat lépe placenou práci, poslat děti do lepší školy a samozřejmě si můžete užívat bohatého kulturního života. Aby bylo bydlení zde snové, je třeba správně vybrat lokalitu a umět se poprat o ten nejlepší byt. Jak na to, kde se bydlí nejlépe a kde nové byty hledat?

Kdo jedná rychle, bydlí lépe!

O kvalitní bydlení v Praze je nouze. Hemží se to nabídkami hlavně na prodej starých bytů v panelácích. Jsou sice levné, ovšem kvalita bydlení je hodně nízká. Když toužíte po bydlení v moderním duchu, musíte se zaměřit na prodej bytů v Praze nejlépe od developerských společností. Právě ony staví nové bytové komplexy a nabízí byty s moderním dispozičním řešením. V případě koupě takového bytu se ale musíte připravit na krutý boj. Nabídka je omezená, poptávka vysoká. Je proto ideálním řešením, když budete denně kontrolovat stránky developera, aby vám neunikla zpráva o nové výstavbě. Většinou se totiž stane, že jsou byty rezervovány, ještě než se začne nový projekt stavět!

spravna-zena.cz_finep_cz_01

V penězích musíte mít jasno!

Je také důležité mít jasno v otázce financí. Pokud ještě nevíte, kolik vám banka půjčí, zjistěte si to. Základní přehled nabízí třeba tato online kalkulačka. Její výpočet je ale orientační, pro konkrétní nabídku musíte kontaktovat banku. Nevíte-li si rady, požádejte o pomoc hypotečního poradce. Za jeho služby většinou neplatíte nic, protože poradce dostane později provizi od banky.

spravna-zena.cz_finep_cz_02

Kde se bydlí nejlépe?

Jestliže nechcete čekat a toužíte se v Praze usídlit co možná nejdříve, podívejte se na projekt Západní Město – Britská čtvrť IX, který nabízí byty v Praze 5. Jedná se o klidnou lokalitu, která je ideální pro rodiny s dětmi. Zajímavý je i projekt Prosek Park X, k dispozici jsou zde nové byty Praha 9.