Zdravotní obuv: Víte, jak ji poznat a kde nakupovat?

Zdravotní obuv: Víte, jak ji poznat a kde nakupovat?

Stěžujete si často na bolesti hlavy, šíje a některých dalších částí těla. S největší pravděpodobností máte problémy s krční páteří, případně s nadměrným zatížením kloubního aparátu. Příčinu často nemusíte hledat ani v chybném držení těla, může být totiž úplně někde jinde. Viníkem se mohou stát nevhodné boty. Ano, ač se to možná nezdá, obuv hraje velmi důležitou roli. I proto je třeba podívat se po pořádných botách, které se mohou pochlubit přívlastkem zdravotní. Víte, jak vlastně takové boty poznáte a jakou značku se vyplatí preferovat? Pokud nevíte, nepřestávejte číst, vše vám prozradíme.

Základní znaky zdravotní obuvi

Zdravotní boty lze poznat hned podle několika základních aspektů. O jaké důležité charakteristiky se jedná?

Speciální systém tlumení nárazů

Zdravotní obuv by měla disponovat specifickým systémem pružin, které jsou schopny efektivně tlumit nárazy. Dochází tak k aktivní ochraně kloubů i svalstva.

Obuv je nesešlapatelná

Určitě si pamatujete na chvíle, kdy jste nevhodnou chůzí konkrétní boty sešajdali takovým způsobem, že se v nich pomalu nedalo chodit. Ty zdravotní by neměly jít sešlapat, aby se tělo drželo neustále ve správné poloze.

Stimulace svalů na nohách

Určitě se soustřeďte také na stimulování svalů na noze. Díky speciálním botám by mělo dojít k mnohem lepšímu prokrvení končetin a zvýšení vitality.

Přizpůsobení se noze

Stoprocetně se zaměřte i na to, aby se bota dokonale přizpůsobila noze. Měla by mít stahovatelné pásky a velký rozsah.

Maximální životnost

Na té se podílí především materiál. Vyberte si boty vyrobené optimálně z přírodních látek.

Nakupte si u specialisty na zdravotní obuv

Naším tipem je zdravotní obuv Santé. Vybrat si tyto značkové boty můžete v eshopu Celar.cz. K dispozici jsou tady ve spoustě poutavých variací. Pantofle v mnoha zajímavých podobách vám budou jistě slušet a rázem zapomenete na bolesti, jež šly právě od nohou.