Zažijte Chorvatsko trochu jinak – v robinsonádě!

Zažijte Chorvatsko trochu jinak – v robinsonádě!

Chystáte se letos zase do Chorvatska? Upřímně řečeno není na tom nic špatného. Důvodů, proč sem lidé tak často jezdí, je mnoho. Je tady levně, domluvíte se i bez znalosti angličtiny a místní příroda je opravdu obdivuhodná. Jenže po několika letech už tohle všechno trochu omrzí, tak co kdybyste to letos zkusili jinak a ubytovali se daleko od lidí v robinsonádě?

V posledních letech si lidé váží okamžiků, kdy se mohou zbavit civilizace. Zahodí telefon a chvilku si užívají jen ticho, přírodu v okolí a své blízké. A přesně tohle nabízí robinsonády. Byly by vhodné i pro vás?

Snímek obrazovky 2017-06-02 v 7.08.39

Zvažte plusy i mínusy

Je jasné, že hotel Chorvatsko vám nabídne mnohem více komfortu. Budete mít přichystané jídlo, se vším vám ochotně pomohou a postarají se o vás. Naproti tomu v robinsonádě na samotě budete nuceni si vše zařizovat sami. Robinsonády bývají umístěné zpravidla někde za městem (třeba i pět kilometrů daleko), takže ani do obchodu to není příliš blízko. Je tedy potřeba vždy pečlivě zvážit, co potřebujete nakoupit, abyste si pak skutečně mohli užívat pohodu na samotě. Teplá voda také není neomezená a podobně to bývá s elektřinou.

Na druhou stranu získáte něco, co vám přeplněné apartmány Chorvatsko a hotelové pláže nikdy nenabídnou. Získáte kousek moře jenom pro sebe, nebudete muset vstávat v šest ráno, abyste si šli zabrat místo na pláži. Robinsonády bývají často situované přímo u moře, takže jen vyjdete ze dveří a ocitnete se na pláži. Pak není nejmenší problém odskočit si domů na oběd a zase se vrátit opalovat.

Nemusíte žít skromně jako Robinson

Pod názvem robinsonády se sice skrývají i velmi skromné chatičky, nicméně na druhou stranu si můžete pronajmout rovněž bohatě vybavený dům s veškerými moderními technologiemi. Překrásné domy najdete po celém chorvatském pobřeží i na ostrovech Pag, Pašman, Hvar a dalších, kde se můžete do kůže Robinsona vžít ještě přesněji.