Podle jakých kritérií vybírat kabelku

Podle jakých kritérií vybírat kabelku

I zdánlivě obyčejná kabelka dokáže s vaším lookem doslova zázraky. Napadlo by vás, že dokáže například opticky zeštíhlit, prodloužit nohy anebo naopak zkrátit? Při výběru kabelky tudíž nehleďte pouze na její design. Průzkumy ukazují, že až 61 % žen má doma více než dvě kabelky, ale stále nosí jednu a tutéž. Není to plýtvání peněz?

Kabelka je naprosto nepostradatelnou záležitostí každé ženy a jen málokterá se bez ní obejde. Je to především proto, že dnes u sebe nosíme spoustu věcí, které je pochopitelně nutné někam uložit. Kapesníčky, brýle, deštník, telefon, doklady, peněženka a další. Jak tedy vybrat tu nejlepší společnici pro všední i nevšední dny tak, aby neupadla v zapomnění a neležela rok i déle ve skříni?

Roční období

Pokud nosíte kabelky podle ročního období, pak si klidně můžete na léto pořídit kabelku látkovou. Ovšem během podzimu a zimy to úplně praktický materiál není. Nehledě na to, že k ročnímu období se váží i různé barvy. Chlupatá kabelka v létě a látková křiklavě žluté barvy v zimě, to by asi nebylo úplně ono. Jestliže však nejste příliš na módní výstřelky a hledáte kabelku, kterou lze nosit celoročně, vsaďte na kožené kabelky, které nestárnou.

Kvalita

Pokud hodláte nosit pouze jednu kabelku, pak je kvalita více než důležitá. Střídáním kabelek vám to tak nepřijde. Každodenním používáním se však kabelka opotřebovává a nekvalitní materiál i šití vám to dají brzy najevo. Velmi oblíbené jsou kabelky guess, které však vyžadují pravidelné ošetřování speciálními přípravky. Proto si v prodejně zároveň s kabelkou kupte hned i vhodné přípravky.

Postava

Také fyzické atributy hrají při výběru kabelky nemalou roli. Není to sice pevné pravidlo, ale malé postavě velká kabelka slušet nebude. Proto se zaměřte také na to, co kabelka dělá s vaší postavou. Plnější postavě budou lichotit spíš drobné kabelky. Ne příliš malé, ale tak akorát. Ty velké by mohutnost ještě umocnily. Velké kabelky se hodí k vysokým postavám.

Barva

Pokud vybíráte kabelky dle ročního období, pak určitě volte barvy, které doplní váš šatník. Na jaře jemné pastelové odstíny, v létě zářivé barvy, na podzim barvy přírody – červená, hnědá, olivová. K zimě se hodí barvy studené: vínová, modrá, fialová, šedá. Zamyslete se také nad obsahem vašeho botníku, aby kabelka ladila.

Otázky před nákupem

  • Kde kabelku budu nejčastěji nosit?
  • Co vše se má do ní vejít?
  • Bude se mi hodit k obuvi a oblečení?
  • V jakém stylu by měla být?
  • Bude celoroční či pouze sezónní?