3 praktické tipy, jak odličovat citlivou pleť

3 praktické tipy, jak odličovat citlivou pleť

Čím dál více roste počet lidí s citlivou pokožkou a rozhodně se to netýká jen žen. Naší pokožce vůbec neprospívá uspěchaný životní styl, ani chemické složky v kosmetice. Jak o senzitivní pleť správně pečovat? Základem je její pravidelné odličování, i zde ale musíme dodržet určitá pravidla. Přečtěte si následující praktické tipy, jak citlivou pleť nejlépe odlíčit.

Dbejte na složení

Přílišná chemie v kosmetice často vede k podráždění pokožky. Při výběru čistící kosmetiky pro citlivou pleť čtěte pozorně složení a nezapomeňte, že méně znamená více. Ideální je takový produkt, který respektuje přirozené pH vaší pokožky a nezanechávají ji suchou. Úplně vyhnout byste se měli parfemovaným přípravkům a mycím gelům, ty totiž pokožku zbytečně dráždí.

Sensibio (3)

Naopak zkuste micelární vodu, která je pro odličování citlivé pleti nejvhodnější. Micely totiž fungují jako magnet, vážou na sebe kožní maz i veškeré nečistoty včetně voděodolného make-upu. Díky své struktuře pleť zanechávají čistou a hydratovanou. Dostatečnou hydratací se také snižuje citlivost pokožky, která je pak méně náchylná k podráždění nebo zánětu.

Odličujte se pravidelně

Během dne je naše pleť vystavena mnoha nepříjemným faktorům. Pokud půjdete spát s neodlíčeným make-upem, je to pro pokožku velká zátěž, zvlášť pak pro tu citlivou. Důležité proto je každý večer odlíčit make-up i veškeré nečistoty. Nezapomínejte ani na očištění pleti každé ráno. V noci se totiž kůže regeneruje, odlupují se odumřelé buňky a vzniká kožní maz. Ranním vyčištěním pleti ji hydratujete, osvěžíte a probudíte do nového dne.

Sensibio (2)

Změňte způsob odličování

Je docela možné, že bez zjevné příčiny přestane vaší pleti vyhovovat dosavadní styl odličování. Může to být dáno například změnou ročního období – v létě se více potíme, v zimě zase naši pokožku vystavujeme častým změnám teplot. Zkuste proto jednou za čas váš každodenní čistící rituál obměnit.

Správné odličování je základ, není však jedinou součástí péče o citlivou pleť. Citlivost pleti můžete ovlivnit také dodržováním pitného režimu, dostatečným množstvím spánku a zdravým životním stylem obecně.

1 komentář

Comments are closed.