Jaké budou podzimní trendy v obuvi

Jaké budou podzimní trendy v obuvi

Podzim už klepe na dveře, a tak je čas pomalu začít vybírat nové botky. Jedny pochopitelně nepostačí, každá správná žena jich potřebuje několik. Pro letošní sezónu byste si však měla vystačit se dvěma páry. Trendy totiž hovoří právě o dvou typech obuvi, s nimiž se setkáme na podzim 2016.

Otázka, co si obout v deštivých a blátivých měsících, trápí nejednu ženu. Na tenisky ani lodičky už to není, na vysoké kozačky je ještě moc brzy. Chce to něco mezi tím.

Základním typem zimní obuvi jsou tedy klasické kotníkové boty. Je to zlatá klasika, která neomrzí ani letos. Už tradičně uvidíme ploché verze i varianty s podpatkem. Ve vašem botníku by určitě neměly chybět, protože vás spolehlivě ochrání i v chladnějších dnech. Úzké kalhoty či legíny zastrčíte dovnitř, k podpatkům se hodí i sukně a šaty. Zima si na vás jen tak nepřijde. Všichni totiž víme, že teplo od nohou je nejdůležitější.

Hitem podzimu budou perka

Boty, které nejspíš původně znáte ze stájí (patří mezi jezdecké vybavení) jsou v posledních letech opravdovým hitem. Zatímco jezdecká varianta bývá jednoduchá, černá a bez podpatku, dnešní varianty jsou o mnoho bohatší. Perka seženete s podpatkem, v šedé, modré, hnědé či béžové variantě. Mají lakovanou, semišovou nebo koženou úpravu.

Znát je můžete také pod názvem Chelsea Boots, jejich historie sahá až do dob královny Viktorie. Jejich nespornou výhodou je absence tkaniček či přezek. Je na nich jen guma, takže nazouvání je velmi pohodlné.

hiking-1149891_1280

Dalším trendem jsou workery

Jste-li spíš teniskový typ, zajisté vás víc potěší druhý trend. Letos na podzim se totiž budou nosit i tzv. workery – boty, které se původně nosily spíš jako pracovní. Někdy je uvidíte i pod názvem farmery, je to typická obuv farmářů.

Módního přešlapu se s nimi ovšem nedopustíte. Vyrábí se v různých barvách, s kožíškem, a dokonce na podpatku. Na ženách vytváří úžasný kontrast.

Takže vzhůru nakupovat a doplňte svůj botník o aktuální trendy, než začnou blátivé a chladné dny. Nebojte se vyčnívat z davu a prokažte, že máte vkus.