Jak vybrat letní šaty a jak je nosit

Jak vybrat letní šaty a jak je nosit

Jakmile začne slunce projevovat svoji sílu a prohřeje se vzduch, je čas odhodit vrstvený vzhled ve prospěch tílka a šortek. Nicméně dívky a ženy, které chtějí působit elegantně, ale přitom se cítit pohodlně a svěže by určitě neměly zapomenout na lehké letní šaty.

Nezáleží na tom, jestli se jedná o krátký, nebo dlouhý model; volné, nebo upnuté sexy šaty, spíše elegantní, nebo pohodlné. Ve všech těchto typech dámských letních šatů zazáříte, pokud zvolíte správný střih šatů se správnými doplňky. V tomto článku přinášíme rady, jak toho docílit.

  1. Vyrobte si šaty sama

Pokud nejste spokojena se střihy nabízenými v obchodech, nebo máte výrazně nekonfekční postavu, pak může být zajímavou- a mnohdy i zábavnou- alternativou vyrobit si letní šaty sama. Na internetu je možno najít vzory, které následně přenesete na Vámi vybranou látku, vystřihnete je a následně sešijete. Pro začátečníky jsou vhodné vzory hodnocené jako “jednoduché“, s určitými zkušenostmi můžete vyzkoušet i složitější modely.

bright-1440687_1280

  1. Přidejte k letním šatům nádech staromódnosti

Tento styl sice není pro každého, ale dokáže přitáhnout pozornost okolí a udělat z Vás královnu každé události. Použijte pásek, který může mít nejrůznější barevná provedení spolu kratšími šaty s volnou sukní, klobouk a výraznější sluneční brýle pro vytvoření vzhledu, který je zároveň klasický i moderní. Můžete také využít roztomilé čelenky, nebo podobné doplňky do vlasů spolu s jednobarevnými, nebo například tečkovanými letními šaty.

girl-1461625_1280

3. Minimalizujte Váš outfit

Nic nevypovídá o líné pohodě horkých letních dnů jako dámské šaty doplněné pouze jednoduchými sandály, nebo balerínami. Takový outfit není třeba nutně ničím doplňovat- takto oblečená můžete s klidem vyrazit na procházku, nákupy, nebo příjemnou večeři. Pokud si chcete přidat alespoň několik cm výšky, pak sáhněte po botách s otevřenou špičkou a jen menším podpatkem, které snoubí eleganci a jednoduchost.

Článek vytvořen ve spolupráci s eshopem letních šatů, ale i jiného dámského oblečení www.amodio.cz