Jak prodat svůj život na jedné stránce?

Jak prodat svůj život na jedné stránce?

Jaké vás napadají symboly zla? Jasně, peklo, daňové přiznání, Hitler. Ale naše společnost přinesla ještě jedno. Říká se mu životopis. Máte na jedné stránce, delší už žádný personalista nečte, vypsat celý svůj život, zhodnotit své schopnosti, archivovat úspěchy. Na konci se potom mají napsat záliby, aby člověku připadalo, že se o něj někdo zajímá. Zkrátka tato disciplína je o mnoho těžší než vykonávání následného zaměstnávání. Jak si co nejlépe poradit a zaujmout?

Nejste Tolstoj

Psát sáhodlouhé statě o vlastní životní pouti je sice fajn, ale dokud se neproslavíte, těžko si to někdo přečte. Strukturovaný životopis je dnes samozřejmostí. Zvolte také dostatečnou velikost písma. Často totiž personalisté zaslané dokumenty napřed jen skenují, jelikož jich mají před sebou opravdu hodně. Takže se podívají na začátek a konec. Jestli je zaujmete svým jménem, se dá těžko ovlivnit, ale právě například u zálib na konci se vám něco takového může podařit. Stačí tam napsat něco překvapivého, vtipného. Číst totiž stále o oblibě přesčasů a starání se o domácí mazlíčky je prostě nuda. Máte nějakou neobvyklou zálibu? Potom ji tam určitě nezapomeňte napsat! Podívejte se, jak mají vypadat formálně správné životopisy.

This is the end

Výpověď by neměla vypadat tak, že napochodujete k šéfovi do kanceláře a zazpíváte mu The End od The Doors. Takové oznámení z vaší strany má mít nějakou štábní kulturu. Nemusíte udávat žádný důvod rozvázání pracovního poměru. Nevýhodou je rozhodně fakt, že vás nečeká žádné odstupné. Na druhou stranu výpověď dohodou je ten nejlepší krok, pokud nejste v práci spokojeni nebo jste dostali lepší příležitost.

Než ovšem bude možné podat výpověď, je třeba se do práce napřed vůbec dostat. Proto se ještě jednou podívejte na správný vzor životopisu.