Hřejivé pánské svetry ocení muži při vykonávání různých koníčků

Hřejivé pánské svetry ocení muži při vykonávání různých koníčků

Rybaření je pozoruhodný koníček, při kterém především muži tráví dlouhé hodiny vysedáváním na březích rybníků a čekají, až se na jejich návnadu chytí některá z nenasytných ryb. Existují různé způsoby, jak rybu chytit, ale stejně si každý rybář musí počkat na okamžik, než mu ryba zabere. Někdy čeká dlouho, někdy zase kratší dobu, u toho sedí na rybářské židličce a pozoruje okolí. Do terénu ovšem rybáři nevyráží pouze za teplého počasí. K rybníkům se dá začít jezdit již brzy zjara, kdy je ještě počasí vcelku chladné. Při těchto výletech za rybařením je dobré se pořádně obléknout.

Akrylový svetr nikdy nezahřeje tolik, jako svetr vlněný nebo kašmírový

U postávání nebo posedávání se člověk příliš nezahřeje, navíc u vody bývá vždy chladněji. Proto se každému rybáři bude hodit kvalitní hřejivý svetr. Samozřejmě že i kvalitní hřejivé ponožky a boty. Od nohou bývá zima velmi rychle, a jakmile začnou zábst nohy, jen těžce se pak člověk zahřeje. Na teplé ponožky se jen tak nezapomíná, ale teplý svetr nebývá úplnou samozřejmostí. Možná na sebe oblékáte silný svetr z akrylu a očekáváte, že když je silný, bude i dostatečně teplý. Bohužel opak je pravdou a i v hodně silném svetru vám nakonec může být zima.

Je to tím, že umělá vlákna nehřejí tolik, jako ta přírodní. Akrylové pánské svetry nikdy nebudou hřejivější, než svetry z ovčí vlny nebo kašmíru. V silném vlněném svetru je úplně jiné teplo a co teprve v kašmírovém. Kašmír je mnohonásobně hřejivější, než ovčí vlna, ale zase mnohem vzácnější, než ovčí vlna. Díky vlastnostem kašmíru se vyrábí svetry s jeho určitým podílem. Čím vyšší podíl mají, tím jsou hřejivější, ale současně dražší. Proto není divu, že byste za huňatý pletený pánský svetr z vysoce kvalitního kašmíru zaplatili několik tisíc korun. Byl by ale tak hřejivý, že by vám ani v tom největším chladu nebylo zima. Takové svetry můžete najít jako luxusní pánské svetry, jejichž cena je opravdu vysoká, ale současně je hodně vysoká i jejich hřejivost. A právě ta je při vysedávání u vody a čekání na záběr nejdůležitější. Taková investice se rozhodně vyplatí, protože špatným rybářem je ten, kdo chytí pouze rýmu.