Návod, jak správně vybrat bačkůrky pro vaše dítě

Návod, jak správně vybrat bačkůrky pro vaše dítě

Zaběhnout do obchodu a bez rozmyslu koupit první boty, které uvidíte? To není dobrá volba. V tomto článku vám poradíme, jak vybrat opravdu dobré bačkůrky.

Bačkůrky patří mezi dokonalou obuv nejen na doma. Skvěle chrání před prochladnutím a dalšími negativními vlivy zvenčí. V následujících řádcích vám tedy poradíme, jak vybrat ty nejlepší dětské bačkory.

Podrážka je důležitá

Nejlepší na tomto typu bot je především fakt, že je mohou nosit i ti nejmenší. Jsou totiž dostatečně měkké. Nemusíte mít tedy strach obout je dítěti, které ještě nechodí. Nezapomeňte na to přihlédnout, jestliže budete dětské bačkory kupovat chodícímu nebo nechodícímu dítěti.

U nechodících dbejte hlavně na to, abyste jim oblékali jen kotníkové papuče. Jejich zouvání je totiž výrazně jednodušší. U chodících vybírejte zase takové bačkůrky, které budou mít ohebnou a neklouzavou podrážku. Tyto dvě vlastnosti jsou obzvlášť důležité. Malé děti totiž mají měkká chodidla tvořená z chrupavek. Ta jsou dobře tvárná. Pokud tedy bude vaše ratolest dlouhodobě nosit nevhodnou obuv, podepíše se to na chodidlech. Postupem času si totiž může vybudovat syndrom ploché nohy, případně špatné chodící návyky spojené s klouzáním podrážky.

Další vlastnosti

Velice důležitá je také stélka. Ta by měla být anatomická a tvořená ze savého materiálu. Doporučujeme vám vybírat bačkůrky s kulatou špičkou. Ta totiž dodá prstíkům dostatek prostoru a nebude omezovat vaše dítě v pohybu. Jako zapínání je lepší zvolit suchý zip. Dítě si totiž nemusí lámat hlavu se zavazováním uzlu a jeho zapnutí mu navíc nezabere tolik času.

V neposlední řadě se nezapomeňte podívat také na patu. Dávejte si pozor na to, aby byla dostatečně pevná. Měkká nebo vůbec žádná pata totiž neposkytuje oporu, což se může promítnout do špatných návyků při chůzi. Pata by tedy měla být dobře fixovaná, aby při chůzi poskytovala dostatečnou oporu a držela boty na nožičce.