Správná žena ví, jaký střih spodního prádla jí sluší

Správná žena ví, jaký střih spodního prádla jí sluší

Máte pocit, že vám vůbec nesedí spodní prádlo, které nosíte? Pak máte nejvyšší čas na změnu střihu. Možná jste doposud vybírala pouze podle designu, ale zapomněla jste na jedno neméně důležité kritérium – typ své postavy. Vašim cílem by mělo být zvýraznění předností a zakrytí „problémových“ partií.

Máte postavu typu „trojúhelník“?

Útlejší horní polovina těla, výraznější boky a silnější zadeček a stehna. To jsou charakteristické znaky postavy ve tvaru trojúhelníku. Co s tím? Pořiďte si nápadnější podprsenku s push-up efektem – zvýrazníte tím poprsí, čímž odvedete pozornost od spodní části. A co se týče kalhotek, vsaďte na klasický střih (koukněte na dámské spodní prádlo Tommy Hilfiger) nebo šortkové kalhotky s nohavičkou. Stáhnou vám zadeček a opticky zúží stehna.

spravna-zena.cz_trenyrkarna.cz_01

Máte postavu typu „obrácený trojúhelník“?

Charakteristické znaky tohoto typu postavy jsou opakem trojúhelníku. Tedy širší ramena, mohutnější poprsí a užší boky i stehna. Cílem by mělo být umocnění krásného dekoltu a odpoutání pozornosti od ramenou. Slušet vám bude kombinace nevyztužené podprsenky s kosticemi, kalhotek s nižším střihem (dobrou volbou jsou bokovky).

Máte postavu chlapeckého typu?

Jaké spodní prádlo by měla nosit žena s hodně štíhlou, vysportovanou postavou a drobnějšími ňadry? Pomůže push-up podprsenka v atraktivním designovém provedení a kalhotky opticky zvětšující boky – brazilky nebo tanga.

spravna-zena.cz_trenyrkarna.cz_02

Máte postavu typu „přesýpací hodiny“?

Ženy s papírově ideální postavou to mají jednoduché. Plná prsa, útlejší pas a výraznější boky a zadeček – pokud při pohledu do zrcadla vidíte právě tyto proporce, bude vám slušet téměř všechno. Přesto: preferujte nevyztuženou podprsenku a vykrojené kalhotky (např. brazilky). Chybu určitě neuděláte ani s kalhotkami s vyšším pasem (viz dámské spodní prádlo Horsefeathers). Bokovky by naopak mohly potlačit vaši ženskost, a to by byla škoda.